Beni Asla Bırakma – Kazuo Ishiguro

Yatılı okul Hailsham’ın öğrencilerinin dış dünyayla hiçbir bağlantıları yoktur. Gözetmenler tarafından eğitilirler ve Hailsham’dan önceki hayatlarına dair hiçbir şey hatırlamazlar. Onlar, özel bir amaç için yetiştirilen çok özel öğrencilerdir.. Her biri önce eğitimli bir bakıcı sonra da birer bağışçı olacaktır..
Seneler sonra bir araya gelen üç Hailsham mezunu Kathy, Ruth ve Tommy onları özel kılan şeyin ne olduğunu, paylaştıkları ortak geçmişi ve bundan sonra ne yapacaklarını öğrenmeye, dahası hayatlarını anlamlandırmaya çalışıyorlar.. Belki de hayatlarında ilk kez kaderlerini sorguluyorlar..
Kazuo Ishiguro farklı bir yazar.. Beni Asla Bırakma’da da derin ve sağlam bir kurgu yaratmış. Okurken bazen durağan ilerliyormuş gibi hissediyor; ama aslında adım adım hikayenin ve sırların içine doğru yol alıyorsunuz. Sonrasında da bir anda kendinizi sonu yaşarken buluyorsunuz..
Velhasıl, okumaktan memnun olduğum bir kitap oldu Beni Asla Bırakma.. Tekrar Ishiguro okumak isterim.. #kzlgezegenöneriyor

Bir yanıt yazın