Dolapta Biri Var – Yaprak Öz

Yaprak Öz’ün son kitabı Dolapta Biri Var’ı geçtiğimiz günlerde okumuştum. Bundan önce okuduğum bütün kitaplarını çok sevmekle beraber, içlerinde en çok tedirgin olduğum kitap Şeytan Disco idi. Bu kitabında da ona benzer bazı ögeler olduğu için okurken biraz tedirgin oldum açıkçası (Bazı kitaplarını gece geç saatlerde okumamak gerekiyor)
Babalarını depremde kaybettikten sonra mutlu aile yaşantıları bir anda tepetaklak olan ve anneleriyle birlikte başka bir şehirdeki dayı ve anneannesinin yanına taşınmak zorunda kalan Asude ve Azize iki kız kardeş. Azize’nin depremle birlikte yaşadığı travmanın, baba acısının üstüne bir de annesinin günden güne artan ilgisizliği, dayısının içki ve dayak sorunları, kardeşinin tuhaf davranışları eklenir. Bütün bunlarla başa çıkmakta zorlanan Azize hem kendi akıl sağlığını korumaya hem de kardeşininkini düzeltmeye çalışırken karşısına çıkan ilk erkeğe kendini kaptırır. Ve sonrasında olaylar gelişir.
Yazarın diğer kitapları gibi bu kitap da çok hızlı okunuyor ve sonunda okuru bir sürpriz bekliyor. Ben de sonlara gelince ancak tahmin edebildim bu sürprizi. Çabuk okunan bu kitabı da bitirdiğime göre, ben artık Yaprak Öz’den güzel bir Yıldız Alatan macerası bekliyorum.
#kzlgezegenöneriyor #yapraköz #dolaptabirivar #oğlakkitap

Bir yanıt yazın