Beni Seç – Tess Gerritsen

Üniversite öğrencisi bir genç kızın cesedi yaşadığı apartmanın önünde bulunur. İlk izlenime göre genç kız evinin balkonundan atlayarak intihar etmiştir. Ancak olay yerine gelen dedektif Frankie’nin bu olayın bir cinayet olduğunu düşünmek için kendince geçerli sebepleri vardır.
Okuma konusunda verimsiz olduğum bir dönemde yine sadık yarim Tess Gerritsen’a sığındım. Ve yine çok iyi geldi. Her ne kadar son 40 sayfadan önce katilin kim olduğunu çözmüş olsam da bu Tess Gerritsen’ın kendini tekrar eden bir yazar olduğunu düşündürmesin size. Her kitabında insanı içine çeken farklı bir gerilim ve gizem hiç eksik olmuyor. Ayrıca yazar kendisi için bir ilke de imza atmış ve Beni Seç kitabını gerilim yazarı Gary Braver ile ortak bir çalışma ile yazmış.
Evde okumadığım ve zor zamanlar için sakladığım iki tane Gerritsen kitabı daha var. Malum kendisi üretken bir yazar olsa da yeni kitapları için beklemek durumunda kalıyoruz. Ve tam da artık bir Rizzoli&Isles kitabı gelsin derken serinin yeni kitabının yakında geleceğini öğrenmek çok güzel oldu.
#kzlgezegenöneriyor #tessgerritsen #beniseç #doğankitap #chooseme