Çatıkatı Aşıkları – Şükran Yiğit

Minik bir kitap-kırtasiye dükkânının sahibi, yalnız ve yaşlı bir kadın: Karşınızda Süreyya Hanım. Çatıkatı için iki kiracı ararken verdiği ilândaki kriterlere – Güneyli Kadın ve Niteliksiz Adam’a – tıpatıp uyan iki yeni kiracısı aynı zamanda yeni sırdaşları ve dostları: Buyurun onlar da Laden ve Mercan. Bu üçlüye bir de Berrin Hanım ve onun gizemli hayatını eklediğimizde birbiriyle kesişen bu hayatların inanılmaz hikayesini okumaya hazırsınız demektir.
Berrin Hanım’ın kendi halinde bir hayat süren Süreyya Hanım’a gönderdiği gizemli bir intihar mektubu ile başlayan olaylar bu üçlümüzün hayatını da bir anda değiştiriyor. Mektubun peşisıra giderek sis perdesini aralamaya çalışan Süreyya, Laden ve Mercan hem Berrin Hanım’ın geçmişine hem de kendi geçmişlerine doğru bir yolculuğa çıkıyor aslında. Biz de her birinin geçmişini, kayıplarını, yaralarını öğreniyoruz. Onlarla birlikte affedip iyileşiyoruz.
Şükran Yiğit yine o telaşsız, sakin anlatımıyla okuru içine çeken şahane bir kurgu oluşturmuş. İlk sayfalardan itibaren kendinizi her şeyin bir parçası halinde buluyorsunuz. Sevmemek mümkün değil.
#kzlgezegenöneriyor #iletişimyayınları #şükranyiğit #çatıkatıaşıkları